top of page

Aliance Zateplujeme Česko

Aliance Zateplujeme Česko sdružuje významné profesní organizace, jejichž členové se podílejí na renovacích a zateplování tuzemského bytového fondu: výrobci izolantů (minerální vaty a polystyrenu) a zateplovacích systémů.

 

Členové těchto organizací svými tržními podíly pokrývají většinu tuzemského trhu. Mezi podporovateli inciativy patří: Asociace výrobců minerální izolace, Cech pro zateplování budov a Sdružení EPS ČR.

 

Jsme aliance asociací, které rozumí zateplování budov. Nejsme vyhranění materiálově, ani technologicky. Jde nám o komfortní, zdravé a bezpečné bydlení pro všechny.

Ať už plánujete zateplit rodinný dům nebo bytový dům, svépomocí nebo dodavatelsky, jsme připravení vám pomoci.  Poradíme jak postupovat, od samého začátku - plánování až po samotnou úspěšnou realizaci.

 

Stojí za námi desítky osvědčených firem. Na každou z nich se můžete bez obav obrátit, pokud u nás nenajdete odpověď přímo.

avmilogo.png
czb.jfif
logo-footer_edited.png
AVMI //  Asociace výrobců minerální izolace

 

AVMI sdružuje největší výrobce minerální izolace v ČR. Její členové reprezentují více než 90 procent tuzemského trhu s minerálně vláknitými izolačními materiály. Asociace tak představuje hlas celého odvětví.

 

Výrobci v asociaci mají stabilně okolo 550 vlastních zaměstnanců a dalších zhruba 4000 pracovníků zaměstnávají nepřímo v navazujících odvětvích.


​Minerální izolace mají v Česku díky vyspělému sklářskému průmyslu dlouholetou tradici. Jako izolační materiál ve stavebnictví se minerální vlna používá už déle než 70 let. V bývalém Československu byla výroba prvního čedičového vlákna zahájena už ​v roce 1954, a to ve sklárně Nová Baňa.

CZB //  Cech pro zateplování budov

 

CZB sdružuje zhruba 50 subjektů, mezi kterými jsou výrobci  ETICS  a součásti do ETICS jako jsou tepelněizolační materiály, hmoždinky, lišty a další. Doplňují je experti - energetičtí specialisté, projektanti, znalci a realizátoři.

 

V současnosti CZB reprezentuje více než 95 % produkce ETICS v ČR. ETICS patří v Česku mezi nejrozšířenější technologii zateplení fasád. 

CZB představuje směrem k široké veřejnosti a správné postupy pro kvalitní zateplení. Podílí se na tvorbě předpisů, norem a návodů.

SEPS ČR // Sdružení EPS ČR

 

Členy sdružení EPS ČR jsou výrobci suroviny pro EPS, výrobci aplikací z EPS a další firmy a odborníci z oblasti EPS působící v ČR a SR.

Sdružení podporuje efektivní využití odpadního EPS, propaguje výrobky a aplikace z EPS a mimo jiné se i podílí na tvorbě norem.

 

Sdružení úzce spolupracuje s příbuznými profesními organizacemi, školami, výzkumnými pracovišti, státními institucemi a s mnoha odborníky z různých oborů.

bottom of page